Lanzarote

Słoneczna wyspa Lanzarote

Malownicza Lanzarote to najdalej wysunięta na północ oraz wschód zamieszkała wyspa wchodząca w skład archipelagu Wysp Kanaryjskich. Położona jest zaledwie 100 km od wybrzeży Maroka i niemal przez cały rok przyciąga turystów wspaniałymi warunkami atmosferycznymi. W jakim okresie najlepiej wybrać się na urlop?

Lanzarote – klimat i temperatury

Lanzarote jest jedną z najbardziej suchych Wysp Kanaryjskich. Płaska powierzchnia powoduje, iż gromadzące się chmury nie są zatrzymywane (jak na terenach wyżynnych, pokrytych wzgórzami), co sprawia, iż rzadko pada tutaj deszcz. Znaczące opady występują jedynie w okresie od stycznia do marca, dlatego też osoby pragnące wypocząć w pełnym słońcu powinny unikać podróży na wyspę w miesiącach zimowych. Turyści, którzy nie są jednak zwolennikami upałów i pragną podziwiać budzącą się do życia przyrodę, mogą pomyśleć o przylocie w przedziale od stycznia do marca. Latem na Lanzarote wyraźnie da się odczuć suchy i pustynny klimat wyspy. Gdy w trakcie pobytu nad wyspę zacznie nadciągać gorący wiatr znad Sahary, temperatura powietrza może osiągnąć nawet 40 stopni Celsjusza a pustynny pył ograniczy widoczność do ok. 100 m. Lato nie jest zatem dobrą porą na wypoczynek na wyspie dla osób, które nie tolerują wysokich temperatur oraz suchego klimatu.

W miesiącach zimowych (grudniu, styczniu, lutym i marcu) temperatury powietrza na Lanzarote wynoszą od 24 do 25 stopni Celsjusza, w kwietniu oraz maju 26 stopni, w czerwcu i lipcu 28, w sierpniu 29, we wrześniu 27, zaś w październiku i listopadzie 26.

Kiedy na urlop do Lanzarote?

Przyciągająca zapierającym dech w piersiach krajobrazem Lanzarote stanowi doskonały cel na urlop niemal o każdej porze roku, jednak turyści nie przepadający za upałem i suchym powietrzem powinni unikać wizyty w okresie letnim. Dla miłośników słonecznych kąpieli niedogodnym okresem na wypoczynek będą zaś miesiące zimowe.

No Comments Yet.

Leave a comment