Przygotowania do wyjazdu

Wylot na wczasy

Zmienna pogoda na wakacjach – jak uniknąć niespodzianki?

Przed wyjazdem na wczasy, w szczególności do krajów egzotycznych jak np. Kenia, Fidżi czy Dominikana, warto zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat klimatu i pogody panujących w danym miejscu. Aby nie dać się zaskoczyć zmiennym warunkom pogodowym należy również zabrać odpowiednie wyposażenie. Dobre przygotowanie do wyjazdu pozwoli w pełni cieszyć się wymarzonym urlopem.

O czym pamiętać przed wyjazdem?

Po sprawdzeniu prognozy pogody na okres pobytu w miejscu docelowym warto sporządzić listę rzeczy, które koniecznie należy zabrać do walizki. Oprócz ubrań adekwatnych do temperatury i klimatu w bagażu powinny się znaleźć rzeczy przydatne w wypadku nagłych zmian pogody np. cieplejsza bluzka, sweter, pełne buty oraz lekki i zajmujący mało miejsca w walizce płaszcz przeciwdeszczowy. Wybierając się latem do krajów o nieco chłodniejszym klimacie, jak np. Finlandia, Szwecja czy Norwegia, warto zabrać ze sobą także kilka lżejszych ubrań, gdyż słupek rtęci może nieoczekiwanie podnieść się o parę stopni do góry.

Należy też pamiętać, że długoterminowe prognozy często się nie sprawdzają, dlatego dobrym rozwiązaniem jest zapoznanie się z prognozą na kilka dni przed wyjazdem.

Przed wyjazdem na wakacje

Latem oraz wczesną jesienią wśród turystów dużą popularnością cieszą się wyspy należące do archipelagu Antyli Wielkich np. Kuba, Dominikana czy Jamajka, jednak wczasy w tym okresie wiążą się z porą deszczową oraz tropikalnymi huraganami. Osoby przygotowujące się na lot do Kenii muszą natomiast pamiętać o dwóch porach deszczowych trwających od kwietnia do maja i od października do listopada.

Przed wyjazdem do egzotycznych krajów informacje dotyczące pogody, np. w trakcie pory deszczowej, warto także skonfrontować z opinią osób, które już wybrały się w dane miejsce. Czasami może się bowiem okazać, iż pora deszczowa to doskonały okres na wyprawę w atrakcyjnej cenie oraz z dużą ilością słonecznych promieni.

Zmienna pogoda za granicą – praktyczne wskazówki

Zapoznanie się z aktualną prognozą pogody oraz informacjami o klimacie panującym w danym miejscu stanowią wstęp do odpowiedniego przygotowania się do wyjazdu. Pakując swoją walizkę, należy pamiętać o zabraniu ze sobą rzeczy zarówno na wypadek deszczu i niższych temperatur, jak i gorących, słonecznych dni. Dobrze wyposażona torba podróżna oraz zaczerpnięcie opinii innych ludzi o warunkach pogodowych pozwolą uniknąć przykrych niespodzianek.

Zapisz

Zapisz

Zapisz