Costa Brava

costa-brava_pogoda

Dzięki swojemu położeniu Costa Brava gwarantuje przyjemnie spędzone wakacje.

Costa Brava to popularny region turystyczny znajdujący się w północnej Hiszpanii. Wybrzeże ciągnie się przez około 60 km począwszy od Barcelony po francuską granicę. Wybrzeże w dużej mierze jest skaliste, ale nie brakuje na nim piaszczystych plaż. Wiele z nich ukrytych jest w zatokach, dzięki czemu panują tam przyjemne warunki i jest spokojniej niż na głównych plażach. Costa Brava to od lat bardzo popularny kierunek turystyczny i raczej to się nie zmieni, bo z roku na rok coraz więcej ludzi spędza tutaj wakacje.

Panuje tutaj klimat podzwrotnikowy morski ze średnimi temperaturami w zimie oscylującymi w okolicy 5 stopni, a latem 26 stopni. W okresie między czerwcem a październikiem również temperatura wody utrzymuje się na dość wysokim poziomie, bo średnio ma 20 stopni. W miesiącach typowo wakacyjnych jest nawet wyższa, bo dochodzi do 25 stopni.

costa-brava_pogoda2

A kiedy na Costa Brava jest najlepsza pogoda? Bardzo dobrym pomysłem na spędzenie wakacji w tym miejscu jest wybór lipca lub sierpnia, ponieważ wtedy jest ciepło i słonecznie, a opadów deszczu praktycznie nie ma. Sezon zaczyna się tu już wcześniej, bo w maju i trwa do samego października. W tym okresie możemy być pewni ładnej i słonecznej pogody. Jeżeli planujemy zwiedzanie i wędrówki po Hiszpanii to najlepszą porą na wjazd jest maj lub czerwiec, lecz również we wrześniu i październiku pogoda jest dość przyjemna, a temperatury sprzyjają czynnemu wypoczynkowi.

No Comments Yet.

Leave a comment