Hurghada

Widok na Hurghadę

Hurghada – klimat i pogoda w egipskim kurorcie

Hurghada, położona we wschodnim Egipcie, na wybrzeżu Morza Czerwonego przyciąga spragnionych relaksu turystów długimi piaszczystymi plażami, ciepłą przejrzystą wodą oraz doskonale rozwiniętą infrastrukturą. Przed zaplanowaniem urlopu warto jednak zapoznać się z informacjami na temat warunków klimatycznych w różnych porach roku.

Hurghada – temperatury i pogoda w poszczególnych miesiącach

Klimat Hurghady określa się jako zwrotnikowy suchy. Przez cały rok świeci tutaj słońce. W najchłodniejszym miesiącu, lutym, słupek rtęci w dzień waha się pomiędzy 22 a 26 kreską, a temperatura wody w morzu wynosi ok. 22 stopni. Najgorętszym miesiącem jest zaś sierpień. Termometr wskazuje wtedy od 35 aż do 49 kresek, natomiast woda nagrzewa się do 28 stopni. Zima w Hurghadzie jest więc idealnym okresem na wczasy dla osób, które nie przepadają za upałami, ale pragną wypocząć w przyjemnym klimacie, z dala od polskich mrozów. Należy jednak zabrać ze sobą cieplejsze rzeczy do ubrania, gdyż zimą od strony morza wieje silny wiatr, który przyczynia się do dużych dobowych amplitud temperatury.

Marzec i kwiecień to miesiące ciepłe. Temperatura wynosi wtedy ok. 28 stopni Celsjusza. W maju oraz czerwcu słupek rtęci przekracza 30 kreskę, ale pogoda nie jest jeszcze tak uciążliwa jak w miesiącach wakacyjnych. Lipiec i sierpień to natomiast doskonałe miesiące na dla osób, które uwielbiają upały. Temperatury w tym okresie oscylują w granicy 40 stopni.

Wrzesień oraz październik są idealnymi miesiącami na wypoczynek zarówno dla miłośników zażywania słonecznych kąpieli (temperatury utrzymują się na poziomie 30 stopni) jak i wycieczek w głąb kraju. W listopadzie temperatury powietrza plasują się na poziomie 26-28 stopni, morze jest dość ciepłe, jednak ok. godziny 17 robi się już ciemno. Grudzień w Hurghadzie zapewnia temperatury ok. 23 stopni. Wieczory mogą być jednak zimne, dlatego na wyjazd warto zabrać ze sobą sweter lub lekką kurtkę.

Zapisz

Zapisz

No Comments Yet.

Leave a comment