Korfu

Słoneczna pogoda na Korfu

Korfu to przepiękna wyspa, która kusi krajobrazami i niezwykłą przyrodą. Nazywana bywa królową wysp jońskich i bardzo chętnie odwiedzana jest przez podróżników z całego świata. Można tu bowiem nie tylko leniuchować ciesząc się wspaniałą atmosferą, lecz także aktywnie spędzać czas uprawiając sporty wodne, czy też wszystkie dostępne sporty, którymi można cieszyć się na lądzie. Warto jednak zapoznać się z warunkami pogodowymi, by dopasować odwiedzenie wyspy do naszych preferencji.

Jakiej pogody można spodziewać się na wyspie?

Sezon zaczyna się tu w maju, a trwa aż do października. Wtedy też można liczyć na wspaniałą pogodę. I choć najgoręcej jest w lipcu i sierpniu, to jednak maj wydaje się także genialnym miesiącem na zwiedzanie, podobnie jak wrzesień czy październik. Nadal jest ciepło, lecz nie trzeba obawiać się upałów. Czasem też może spaść deszcz.

W styczniu i lutym temperatury sięgają tu do 14 stopni Celsjusza, kolejne dwa miesiące - między 16 a 19 stopni, a od maja możemy spodziewać się wzrostu powyżej 20 stopni Celsjusza. Kwiecień to już aż 28 stopni, a lipiec i sierpień - nawet do 31 stopni Celsjusza. We wrześniu temperatura opada do kwietniowej i następnie o kilka stopni w dół, tak, że w listopadzie mamy tu już około 18 stopni, a w grudniu 15 stopni Celsjusza. Oczywiście mowa tu o średnich wskaźnikach temperatur w obrębie miesiąca.

Najlepszą porą na zwiedzanie są niewątpliwie miesiące wiosenne i jesienne. Jeśli zaś ktoś lubi upały i leniuchowanie na plaży - tutaj bez porównania jest lipiec oraz sierpień. Jednakże właśnie w tych najgorętszych miesiącach można się tu spodziewać największej ilości turystów, dlatego wakacje najlepiej zarezerwować wcześniej.

Korfu to idealne miejsce na niezapomniany wypoczynek. Niezależnie od tego, czy ma być on bardziej aktywny, czy też największym marzeniem jest po prostu obserwacja fal i cieszenie się słońcem. Na tej przepięknej wyspie bowiem każdy może znaleźć swoje ulubione zajęcie. Zwłaszcza, że pogoda jest tu naprawdę godna pozazdroszczenia.

No Comments Yet.

Leave a comment